Stowarzyszenie

Dziś przyszła do mnie paczuszka od Miki. A w niej przecudnej urody broszka. (zdjęcie będzie w terminie późniejszym).

Jakiś czas temu szukałam moich wielgachnych segregatorach (kryjących moją wiedzę ze studiów ;) ) materiałów, które miały pomóc koleżance przygotować lekcję pokazową. Materiałów nie znalazłam, przynajmniej wtedy, bo teraz mnie olśniło i je odkopałam, ale dotarłam do czegoś, co nazywa się "Regulamin działalności Stowarzyszenia". Ów regulamin został stworzony na potrzeby zaliczenia przedmiotu "społeczeństwo obywatelskie" w czasie studiów podyplomowych. Studiowałam sobie w taki sposób WoS i tak się fajnie złożyło, że w mojej grupie była jeszcze jedna dziergająca, Agnieszka. Postanowiłyśmy więc z Dymitrem stworzyć regulamin działania Stowarzyszenia MOTKIEM I DRUTEM. Regulamin zaprezentowałyśmy na zajęciach, bo obawiałyśmy się, że wysłany mailem nie byłby potraktowany serio. Żeby podkreślić powagę sytuacji każda z nas przyniosła na zajęcia to, co aktualnie miała na drutach.
A w regulaminie stoi, co następuje:
Celem działalności Stowarzyszenia jest:
1. Zrzeszenie osób posiadających wspólne hobby
2. Propagowanie robótek ręcznych w środowiskach lokalnych członków Stowarzyszenia
3. Zmienianie świadomości społecznej - pokazanie, że robienie na drutach nie jest działalnością, z którą trzeba się ukrywać, ale powodem do dumy z posiadanego talentu

... i dalej w ten deseń :)
Pani prowadząca zajęcia była jednak chyba najbardziej zdumiona, gdy na pytanie "a co jak się Panie pomylą" z powagą w głosie powiedziałyśmy jej, że prucie jest nieodłączną częścią dziergania.


Komentarze

 1. Cudne! Ja chcę do tego stowarzyszenia należeć! Koniecznie! Jeśli trzeba, coś spruję (choć nie lubię), ale dla dobra stowarzyszenia i zgodnie ze statutem ;-)
  Pozdrawiam, Ewa (dziergająca nauczycielka)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, Kasiu, święta racja - właśnie czwarty raz podpruwam robótkę. I też niedawno znalazłam nasz statut - zużytkowałam go nawet na WoSie.
  Pozdrawiam :)

  Oczywiście to byłam ja - Dymitr ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyłączam się do Stowarzyszenia, też dziergam pedagogicznie :-))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za Wasze odwiedziny i ciepłe słowa - dodają skrzydeł :)

Popularne posty z tego bloga

Robię miejsce...

niewinne pytanie

...taka córka